O NÁS

Atlanticus s.r.o. je naše malá rodinná firma, jejíž prostřednictvím pro vás dovážíme produkty z mořských řas ale především vám přinášíme návod jak mořské řasy používat od úplných základů.

V součastné době jsme distributorem Scandinávských mořských řas pod značkou Scandsea. Mořské řasy získaly sbíráme a jíme doma od roku 2016. Značka Scandsea vznikla v roce 2017 prodejem mořských řas do restaurací ve Švédsku. Pro vzrůstající zájem začaly vznikat produkty z mořských řas jako je balené řasy, koření a nejnověji přírodní kosmetika s extrakty mořských řas

Mořské řasy jako jídlo není nic nového, jsou zařazovány do jídelníčku přímořských kultur světa po tisíciletí. Ve Francii řasy považují za běžnou mořskou zeleninu, sezónní produkt moře. V USA běžně nakládají řasy, jako my kyselé okurky. V Asijských kulturách jsou jsou mořské řasy dokonce považovány za zdroj dlouhověkosti, především proto že slouží jako prevence několika druhů rakoviny, snižují cholesterol a hůladinu cuktu v krvi. 

Mořské řasy sbítané Skandinávii  jsou jedinečné v tom že pochází j z divokého sběru v Atlantiku. Důvod proč se pro ně potápíme i v opravdu ledovém moři je jednoduše kvalita. Studená voda zaručuje nejlepší kvalitu mořských řas. 

Lokality pro sběr řas pro vás pečlivě vybíráme s důrazem na kvalitu vody, která má velký vliv a funkční účinnost řas a tím i na kvalitu našich produktů. Severní atlantik má bezkonkurenčně nejlepší kvalitu vody, vzhledem k nízkému obydlení.

Udržitelnost je jedna z našich nejdůležitějších podmínek. Řasy jsou sbírané ručně, sbírají se jen jejich konce, po sběru rostou dále a proto se rok po roce mohou sklízet na těch stejných místech. 

Protože známe jedinečné složení a sílu řas a rádi bychom i vám pomohli najít cestu k tomuto fantastickému zdroji vitamínů, minerálů a stopových prvků.

Mořské řasy pro vaše zdraví dokáží udělat divy. Obsahují totiž nekolikanásobně větší koncentraci vitamínů a minerálů, než ovoce a zelenina .Konzumace mořských řas tak přispívá k nastavení rovnováhy minerálů a stopových prvků ve vašem těle. 

Řasy jsou také výborným zdrojem vitamínů, například vitamínů C, K a B12.

Vysoký obsah vitamínů B v mořských řasách je jedinečný tím, že B vitaminy se v rostlinných produktech jinak nevyskytují a bude zajímat vás,  kteří následují vegetariánskou, či veganskou stravu.

Přinášíme vám nejen produkty s mořských řas,  ale především námi vyzkoušené tipy a návody jak mořské řasy řasy používat. 

 

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ ZDRAVÍ PROSPĚŠNÉ VLASTNOSTI MOŘSKÝCH ŘAS

Mořské řasy možná nejsou první věc, kterou si vybavíte pod pojmem zelenina, ale právě tím jsou. Mořskou zeleninou. Jako každá zelenina obsahují řadu vitamínů a minerálů. Díky drsnému prostředí,ve kterém žijí je ale obsah vitamínů a minerálů daleko vyšší. 

 

 

Jód

 

Mořské řasy jsou vůbec nejlepším přirozeným zdrojem jódu. Jód je pro vás nezbytný protože zajištúje správnou funkci štítné žlázy. Nedostatek jódu je velmi častý a může způsobit řadu zdravotních problémů spojených ze štítnou žlázou. 

 

Kombu obsahuje 10x více jódu než jodizovaná sůl.

 

 

Antioxidační vlastnosti

 

Hnědé řasy především jsou výborným přirozeným zdrojem kyseliny glutamové, která je zdroj antioxidantu glutathinu. Glutathin má schopnost vázat škodlivé volné radikály, má také ale významně působí při metabolismu cukrů a tuků. 

V neposlední řadě zvyšuje schopnost vašeho těla předcházet chronickým onemocněním. 

 

 

Stopové prvky

 

Mořské řasy vám pomůžou snížit hladinu cholesterolu a krevní tlak díky obsahu stopového prvku vanadia, který stabilizuje hladinu cukru v krvi. Vanadium také zlepšuje schopnost vašeho těla zadržovat cukr ve svalech a játrech a tím lépe zvládat stressové situace. 

 

 

Zrychlení metabolismu

 

Pravidelné zařazení mořských řas do jídelníčku také podpoří váš metabolisms a navíc řasy navozují pocit plnosti. Díky tomu jsou řasy výborným pomocníkem při plánované redukční dietě

 

 

 

Antivirové a antibakteriální vlastnosti

 

Díky svému složení a pro vysoký obsah stopových prvků  vám mořské řasy pomohou odvrátit viry a záněty v těle. 

 

Mořské řasy vám také můžou asistovat při léčbě* zánětů vnitřních orgánů trávícího traktu a jejich detoxikaci protože  řasy na sebe pří vstřebávání navazují a posléze vylučují těžké kovy obsažené v organismu.

 

Konzumace a vnější použití řas vám také bude sloužit jako prevence při léčbě kožních onemocněních jako jsou opary, ekzémy a akné.

 

*Pokud máte léčbu stanovenou lékařem, vždy radeji konzultujte přidání mořských řas do jídelníčku se svým lékařem. Mořské řasy jsou mocné a mohou ovlivnit účinnost některých léčiv.

TOP